13 вересня у Дніпропетровському прес-клубі реформ із журналістами провели зустріч акціонери ЗАТ «ДОПСОК», котрі виклали свою версію подій стосовно зміни менеджменту підприємства та звинувачень у рейдерстві, що вчора висловив депутат Дніпропетровської міськради Микола Царенко.
Як повідомили присутнім учасники засідання (два акціонери підприємства та адвокат), Миколу Царенка в серпні рішенням зборів акціонерів було звільнено з посади голови правління ЗАТ «ДОПСОК». Згідно з рішенням зборів акціонерів, на посаду голови правління товариства було призначено Володимира Яськова.
Як повідомив учасник зустрічі, акціонер ЗАТ «ДОПСОК» Володимир Горб, у зборах акціонерів, що прийняли рішення про зміну голови правління, взяли участь акціонери, котрі володіють більш як 60% акцій. За зміну голови правління проголосували більше 50% акціонерів. Як наголошують представники акціонерів товариства, легітимність зборів було підтверджено рішенням Жовтневого районного суду.
Як повідомили журналістам, Микола Царенко, котрий вчора звинуватив у незаконному захваті групою «Приват» ЗАТ «ДОПСОК» «насправді сам є рейдером, що протягом років, використовуючи різноманітні схеми (зокрема, приписування договорів з «мертвими душами»), незаконно збільшив свою частку у статутному капіталі підприємства з 15% до 80%».
На запитання інформагентства «Придніпров’я», яким чином у такому випадку у недружньої Миколі Царенку частки акціонерів опинилося більше 60% акцій, Володимир Горб повідомив, що сталось це завдяки проведеній у лютому 2006 року додатковій емісії. Емісія проводилась за ініціативи Миколи Царенка, котрий, за словами Володимира Горба, зробив спробу відсторонити від участі у додатковій емісії міноритарних акціонерів. У результаті додаткової емісії статутний капітал підприємства було збільшено практично в 10 разів до 1 млн 50 тисяч гривень.
Журналістам не вдалося з’ясувати, чому голова правління Микола Царенко сам не скористався результатами додаткової емісії, однак, як виходить із результатів, нею скористалися ті самі міноритарні акціонери, яких він, за їх словами, намагався відсторонити від викупу акцій.
Таким чином, у розпорядженні вчорашніх міноритарних акціонерів опинився контрольний пакет акцій підприємства, а після рішення зборів акціонерів — і можливість отримати контроль над підприємством.
Як повідомив Володимир Горб, новопризначений голова правління ЗАТ «ДОПСОК» Володимир Яськов, згідно з рішенням зборів, зробив спробу зайняти місце голови правління: прийшов на підприємство з протоколом зборів акціонерів та попросив передати йому документи та печатки. Однак, у цьому йому було відмовлено, після чого справа перейшла на розгляд суду. Суд задовольнив позовні вимоги та підтвердив повноваження Володимира Яськова.
10 жовтня, з виконавчою службою та за допомогою охоронної фірми, Володимир Яськов зайняв місце голови правління.
Як повідомляло інформагентство «Придніпров’я», Микола Царенко трактує зміну менеджменту на підприємстві як рейдерський захват з боку компанії «Славутич-Капітал».
За словами Миколи Царенка, «придбавши незначну кількість акцій та реалізуючи стандартні схеми, «Славутич-Капітал» перетворив свій пакет акцій на контрольний та провів незаконну зміну менеджменту».
За словами Миколи Царенко, на підприємстві наразі знаходиться охоронна фірма «Безпека. Охорона. Гарантія», яка вивозить матеріальні цінності та документи, чому намагаються протидіяти працівники ЗАТ «ДОПСОК».
Як повідомив Володимир Горб, новий голова правління запропонував приступити до роботи всім пікетувальникам-робітникам підприємства та запевнив їх, що зміна менеджменту не змінює їх відносин із самим підприємством. Частка робітників, за словами Володимира Горба, вже пристала на цю пропозицію та приступила до роботи.
Як стало відомо, Володимир Горб (котрий, за його словами, є власником більш як 10% акцій ЗАТ «ДОПСОК») є генеральним директором депозитарної фондової компанії «Славутич-Капітал» та депутатом Дніпропетровської облради.
У той же час звинувачення у рейдерстві на адресу групи «Приват», за словами Володимира Горба, не відповідає дійсності.
«Це є спробою надати корпоративному конфлікту політичне «забарвлення», безпідставно звинуватити групу «Приват», використовуючи те, що я є представником цієї структури», — заявив Володимир Горб.
Хотя бы нет той же Плазы, Дома торговли и еще очень много объектов по городу. Приват беспредельничает под защитой гос-ва и воевать бессмысленно. Ответить | С цитатой
http://www.bezcenzury.info/pages/article/200603/p06031735 Ответить | С цитатой
То есть за смену руководства проголосовали около 33% акций.
Неплохая математика. В принципе, нахрена было покупать 33% акций? Можно было купить 5% и залепить отмазку типа того, что \"в Бразилии в закрытом 5-звездочном отеле (вход - 20.000 долларов) по инициативе активной группы - более 5% держателей акций - было проведено экстренное собрание акционеров по поводу смены руководства; за смену проголосовали более 80% присутствовавших. Всем держателям акций по почте были разосланы приглашения за целых 3 дня до собрания\".
Подобные действия - позор для Украины. Ответить | С цитатой