Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 28 червня 2026
20:26

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Зібрано вже більше тисячі підписів громадян на підтримку відкликання 77-ми депутатів, котрі проголосували за надання російській мові статусу регіональної

У Дніпропетровську активісти акції протесту проти рішення депутатського корпусу від 24-го травня щодо надання російській мові статусу регіональної на території міста, яка 13-ту добу поспіль триває під будівлею Дніпропетровської міської ради, зібрали вже більше тисячі підписів громадян на підтримку відкликання 77-ми депутатів, котрі проголосували за це рішення.
Про це інформагентству «Придніпров’я» повідомив один із активістів наметового містечка, заступник голови Дніпропетровської обласної організації партії «Українська національна асамблея» Віктор Орел.

«Люди виявляють активність. За останні чотири дні ми зібрали більше тисячі підписів, і , я думаю, нам вдасться зібрати необхідну кількість підписів, щоб ініціювати відкликання цих депутатів, що, на нашу думку, порушили Конституцію. А втім, ми розуміємо, що відкликання — це дуже складний юридично процес. Нам слід зібрати підписів стільки, щоб це було 5% від загальної кількості громадян, які живуть у Дніпропетровську і мають право голосу, тобто десь 30-40 тисяч», — зазначив Віктор Орел, додавши, що вважає цілком реальним зібрати таку кількість підписів.

«Ми вважаємо, що наших 30-40 тисяч підписів буде достатньо, щоб дати хід цій справі», — наголосив співрозмовник інформагентства.

«Більшість людей розуміє, що ми живемо в державі, назва якої — Україна, тому цілком природно, що мова державна має бути єдина — українська. Інше питання, що мови, які вимирають чи зазнають утисків, вони мають бути справді захищені. Однак російська мова в нашому місті навряд чи є такою, яку дискримінують, вона розвивається вільно», — зазначив Віктор Орел.

За його словами, іноді до активістів акції протесту підходять люди, обзиваючи їх «націоналістами» чи «фашистами»: «Ну як можна реагувати, коли підходить 70-80-річна бабуся, яка є під впливом радянської ідеології? Ми на них реагуємо нормально, вислуховуємо їхню думку, намагаємося спілкуватися. Однак частіше за все ці люди не хочуть слухати, вихлюпують свої емоції, розвертаються і йдуть собі. Однак іноді відбувається і нормальний діалог. А стосовно ярликів, то деякі люди взагалі не знають, що таке «фашист» і «нацист». Ми — не фашисти і не нацисти, ми — націоналісти. У нас своя ідеологія. Від слова «нація». Нація — це є вища форма організації суспільства. Що ж тут негативного?».
Gorod.dp.ua на Facebook.


Ukrainien  (07.06.06 13:37): Я бы на месте украиноязычных - посмотрел на несколько лет вперёд - не дай Аллах, да святится имя его, какая нить провокация в Крыму, или здесь - поехала поножовщина - то ради единства Украины мы не оставим камня на камне!!! Відповісти | З цитатою
Сати  (07.06.06 13:34): Алиса, понимаете, мне кажется, что этой проблемы и не возникло бы (языковой), если бы страна так не раскололась на два лагеря... все ведь после революции началось. И это естественно, что на местах возникает протестное настроение, хочется как-то насолить Киеву. Языковой вопрос - как раз подходящая тема для этого :)
Но тут и Киеву стоит быть мудрее, а не вести себя так упрямо, как он сейчас ведет
Відповісти | З цитатою
Алиса  (07.06.06 13:31): Сати, всё должно быть в пределах разумного. Излишний акцент на проблеме языка как раз и может вызвать совершенно неадекватную реакцию. Короче, углубляться в эту тему не хочется.Сравнивать арабов Франции с людьми? Ну что Вы, Боже упаси! Відповісти | З цитатою
Ukrainien  (07.06.06 13:31): Только я НИКОГДА не буду стрелять с криком: - За Батьківщину! За Юшенка та його жінку-американку!!!
Скорее - я их перестреляю - задолбал уже, шилом бритый
Відповісти | З цитатою
Ukrainien  (07.06.06 13:27): Как только появляются идеи - что какая-то нация выше - то это всегда имеет оборотную сторону и ведёт к войне - хоть постреляем - а то жв Украине больше проблем нет!!!
Хорошая страна была - Югославия - ещё совсем недавно!!!
Как здорово её НАТО бомбило боеприпасами с урановыми сердечниками!!!
Відповісти | З цитатою
Сати  (07.06.06 13:23): :) Алиса - так значит, надо быть нетерпимыми? Знаете, я не думаю, что русское население Украины можно приравнивать к арабскому населению Франции Відповісти | З цитатою
Алиса  (07.06.06 13:19): Сати, до чего толерантность Францию довела! Не говоря уже о других европейских странах Відповісти | З цитатою
Алиса  (07.06.06 13:14): Ronaldo!!!! Просто абалдеть!!!!!!! Відповісти | З цитатою
Сати  (07.06.06 13:11): Nikols: и еще насчет прибалтов - как Вы можете нормально относиться к тому, что европейская страна ставит на своего жителя клеймо негражданина? Где же демократия? Где же пресловутая европейская толерантность? Відповісти | З цитатою
Алиса  (07.06.06 13:11): Ronaldo! Уррра!!!! Відповісти | З цитатою
  «  24 25 26 27 28 29 30 31 32 33  »  »|
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
30
років Дніпровському метрополітену.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті