Цієї весни на території Дніпропетровської області очікується надзвичайно складна паводкова ситуація. Про це інформагентству «Придніпров’я» повідомили в Головному управлінні МНС України в Днiпропетровськiй області з посиланням на дані аналізу гiдрометеорологiчної ситуацiї та попередньої оцiнки весняного перiоду на рiчках області, пiдготовленого Днiпропетровським обласним центром із гiдрометеорологiї.
Як зазначили в Управлінні, ситуацiя, що складається сьогодні з погодними умовами, дуже нагадує складні умови весняного льодоходу і паводку 2003-го року, коли поверхневими талими водами були пiдтопленi тисячі житлових будинків та будiвлi виробничого призначення.
За інформацією Управління, деякi чинники, а саме метрова товщина льоду на малих рiчках областi, промерзання ґрунту подекуди до 80 см, накопичення значної кiлькостi снігу як на території самої Дніпропетровщини, так і сумiжних Харківської, Донецької та Запорізької областей, можуть призвести до піднімання рівня води в малих рiчках вище критичних позначок, відтак при інтенсивному сніготаненні будуть пiдтопленi значнi територiї.
За прогнозом Управління, існує реальна загроза пiдтоплення населених пунктiв, що розташовані на рiчках Солона, Бик, Вовча, Самара, Орiль, Мокра Сура, Томаківка, Базавлук, Кiльчень та інших, особливо можуть постраждати населені пункти, де зливові системи занедбані або взагалі відсутні.
Як застерігають в Управлінні, ситуація ймовірно буде ускладнюватися ще й високим рівнем ґрунтових вод практично у всіх містах та районах області, а до зони найбільшого ризику підтоплень паводковими та повеневими водами, потрапили 6 міст та 21 район, загальною площею понад 2 тис. кв. км (це понад14,5 тис приватних садиб, де мешкають близько 100 тис. людей).
Водночас, за повідомленням Управління, результати перевiрки ряду районiв області, здійснені фахівцями МНС, говорять про «надзвичайно низьку готовність opганів управління i засобiв до дiй на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, нерозумiння окремими посадовими особами важливості цього питання».