
Вже понад 3 місяці мешканці житломасиву “Перемога-6” потерпають від посиленого трафіку - дорожнє покриття об'їзної просіло, а ділянку визнали аварійною. Як вона виглядає, коли її відремонтують, а головне - яким коштом?
Рев моторів, багатотонних вантажівок і довжелезний затор. Так зараз виглядає ранок на житломасиві Перемога-6. І так вже три з половиною місяці поспіль.
Через перекриту об'їзну весь транзитний трафік рухається не в обхід, а крізь місто. Зокрема, Близнюківським узвозом. Далі провулком Добровольців і набережною Перемоги у напрямку Південного мосту.
Мешканці спального мікрорайону обурені:
Постійний гул, постійні вихлопи газу. Це дуже некомфортно для проживання.Ваговози ледь вписуються у повороти. Пропускають один одного, аби банально не зіштовхнутися причепами. Руйнують бордюри.Я живу на Близнюківському узвозі. Те, що заважає, фури цілодобово катаються по люкам.
Нереально поїхати тут вранці або ввечері. Такі ганяють, стовпчики ломають.Скоріше зробіть об'їзду, бо тут буде розбита дорога знову. І знову тут потрібно буде латати, і знову будуть затори, - кажуть місцеві.
А ось і причина об'їзду - Н-08 «Південний обхід Дніпра». Дорожнє полотно тут добряче просіло. Асфальтом пішли глибокі тріщини, повело відбійник. А посеред траси утворилася западина. Попри заборону проїзду знаходяться сміливці, які все ж прориваються закритою ділянкою.
Але що спричинило такі руйнування? В обласній службі відновлення та розвитку інфраструктури кажуть, можуть лише припустити.
Можливо, причина є в тому, що там є грунтові води, які проходять близько, бо у нас була дуже водонасичена весна, тобто води було дуже багато. Потім там є балка, де несанкціоновано проходить зброс води, — пояснює посадовець.
Аби достеменно дізнатися причини руйнування, запевняють, на місці просідання треба провести експертизу. Профінансувати її просять міськраду Дніпра.
Ми звернулися до міста саме з проханням, щоб вони виділили кошти для того, щоб ми провели дослідження на цій ділянці. І після цього ми будемо звертатися вже до агенції, тобто до державного бюджету, для того, щоб вони виділили кошти на проведення ремонтних робіт на цій ділянці.
- А про яку суму йдеться? Ось скільки це досліджування може коштувати?
Ми листа написали на 22 мільйони. Тобто це буде з'ясовуватися вже остаточна ціна після проведення торгів.
Але чому за експертизу має платити саме місто? У службі відновлення відповідають. Через правову колізію. Південний обхід Дніпра довгобуд. Ще у 2012-му Кабмін зобов'язав місто виділити ділянки для зведення дороги. Але справа загрузила. Роботи активізувалися лише 2019-го. В рамках національної програми «Велике будівництво».
За два роки об'єкт був майже готовий. Втім, здати його так і не встигли через початок повномасштабної, а отже й скасування видатків на капітальні роботи. У службі відновлення запевняють: нині не мають грошей ані щоб добудувати дорогу, ані щоб її утримувати.
Ці роботи не передбачені жодним кашторисам. Тобто зараз ми не можемо, бо у нас немає цієї дороги як об'єкта в експлуатації. Це тільки ще об'єкт будівництва. І у нас немає коштів для того, щоб цю ділянку ввести в експлуатацію і передати вже на місто. І ми навіть зараз у заручниках. Тобто у нас є об'єкт, але немає під нього фінансування і ми не можемо передати місто.
Чи готові профінансувати проведення експертизи задля ліквідації провалля на південному обході Дніпра? Журналісти направили до міськради інформаційний запит, але прямої відповіді на це питання не отримали. Натомість там зазначають:
За інформацією департаменту благоустрою та інфраструктури, служба відновлення та розвитку інфраструктури у Дніпропетровській області звернулася до Дніпровського міського ради з проханням розглянути можливість виділення фінансування в сумі 25 мільйонів і 300 тисяч гривень для виконання відновлювальних робіт. На сьогодні вищезазначену ділянку дороги на баланс Дніпровського міського ради не передана.
Що робитимуть, якщо місто не згодиться фінансувати експертизу? У службі відновлення кажуть, спробують залучити держбюджет, але…
Державний бюджет більш складний щодо процедури фінансування, ніж місцевий бюджет. Це кабінет міністрів і бюджетне міністерство фінансів. Це довго буде проходити процедури.Та навіть після початку робіт автовласникам і мешканцям Перемоги легше не стане. Адже на сам ремонт знадобиться і ще від трьох до шести місяців, кажуть у службі відновлення.
Автор: Владислав Авдіянко, Юрій Смірнов та Микита Соломко. Новини 11 каналу.
![]() |
Gorod`ській дозор |
![]() |
Фоторепортажі та галереї |
![]() |
Відео |
![]() |
Інтерв`ю |
![]() |
Блоги |
| Новини компаній | |
| Повідомити новину! | |
![]() |
Погода |
| Архів новин | |