| |«« | «« | »» | »»| |
У Дніпрі пройшов форум для ветеранів та ветеранок «Шлях повернення». Головна мета заходу — показати, наскільки важливо комплексно підтримувати захисників після фронту, а також об’єднати громаду для створення інклюзивного середовища, де кожен ветеран матиме умови для розвитку, самореалізації та почуватиметься своїм серед своїх.
Захід об’єднав ветеранів, міську владу, громадський сектор та міжнародних партнерів навколо практичних інструментів адаптації. Учасники обговорили працевлаштування, юридичну допомогу, гранти для бізнесу, адаптивний спорт та обмінялися досвідом у форматі «рівний-рівному». Окрему увагу приділили психосоціальній підтримці та ментальному здоров'ю.
Форум організований Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансування Європейського Союзу та департаментом ветеранської політики Дніпровської міської ради.
«Ми надзвичайно вдячні Міжнародній організації з міграції і Європейському Союзу за організацію та фінансування ветеранського форуму. Важко взагалі уявити, як би Україна вистояла під час цієї війни без допомоги Заходу. І в питаннях ветеранської політики ми отримуємо дуже важливу моральну та методичну підтримку. Приймаємо той досвід західних країн, який допомагає повертати наших ветеранів до повноцінного цивільного життя», — зазначив заступник міського голови Андрій Денисенко.
Він також підкреслив, що сьогодні цей процес став двостороннім — Дніпро та Україна вже мають унікальні напрацювання, якими можуть ділитися з іноземними колегами.
«Уже сьогодні ми можемо поділитися досвідом у питаннях меморіалізації, шанування пам'яті захисників, а також психологічної та фізичної реабілітації. Для Дніпра ветеранська політика є одним із пріоритетів. Кількість ветеранів у місті в майбутньому буде не меншою за 100 тисяч. Отже, ми готуємося приймати ще більше людей, адже віримо в нашу перемогу, в те, що ця гаряча фаза війни закінчиться і ми зможемо повертатися до мирного життя», — додав Андрій Денисенко.
У регіональному офісі МОМ у Дніпрі підкреслили, що їхня системна робота спрямована на те, щоб процес реінтеграції захисників проходив максимально ефективно.
«Для нас надзвичайно важливо підтримувати ветеранів та їхні родини у період реінтеграції. Наша організація активно працює у Дніпрі та загалом в Україні, фокусуючись на психосоціальній допомозі та всебічній підтримці не лише ветеранів, але й членів їхніх родин. Ми не обмежуємося лише порадами, але й надаємо реальні інструменти, зокрема гранти на розвиток власної справи. Ми продовжуватимемо підтримувати наших ветеранів на кожному етапі повернення до цивільного життя», — підкреслив виконувач обов'язків голови регіонального офісу МОМ у Дніпрі Русмір Крка.
Про свій досвід адаптації на форумі розповів ветеран Володимир Котенко. Він воював із 2014 року, пройшов бої на Донеччині, а після важкого поранення звільнився зі служби. Зараз Володимир повертається до цивільного життя та планує відкрити власну справу.
«Повертатися після війни до цивільного життя — складно, це так для більшості ветеранів. У кожного процес відновлення проходить індивідуально, бо стресостійкість у всіх різна. Тому такі заходи та форуми потрібні без зайвих коментарів. Тут ти відчуваєш, що ти серед своїх, що про тебе не забули — і це найголовніше. Форум — це нові знайомства, оточення та перевірена інформація, яку не знайдеш у соцмережах. Для мене участь у такому заході — це інвестування в себе, у власне відновлення», — поділився Володимир Котенко.
![]() |
Gorod`ській дозор |
![]() |
Фоторепортажі та галереї |
![]() |
Відео |
![]() |
Інтерв`ю |
![]() |
Блоги |
| Новини компаній | |
| Повідомити новину! | |
![]() |
Погода |
| Архів новин | |