
Зони відпочинку Дніпра захоплює новий і дуже агресивний чужинець.
Ваточник сирійський поширюється швидше, ніж свого часу захоплював території сумнозвісний борщівник.
Ця інвазивна рослина дуже плідна та агресивна. Воно витісняє традиційні українські види трав та рослин.
Відпочиваючі у парку Дружби (який розташований на околиці Дніпра, за Слобожанським проспектом) останнім часом спостерігали дуже швидке поширення цього бур'яну.
На щастя, на допомогу прийшли комунальники.
На території близько 100 гектарів вони косили ваточник сирійський та інші бур'яни. А також – прибирали повалені бурями гілки та стовбури дерев.
Про це повідомили місцева мешканка Надія Харитонова, яка активно бореться за чистоту парку Дружби:
“Можна по різному турбуватись про майбутнє в якому мають жити наші діти та онуки. Збереження різнотрав’я Лісопарку Дружба - це теж бачити набагато далі, ніж сьогодні.
До ЛісопаркуДружба завітали сьогодні робітники КП Міська інфраструктура, щоб зробити добру справу. Прибрати з доріжок повалені аварійні дерева і покосити вибірково (там, де волонтери показували) на луках ваточник сірійський.
Робота виконана на дуже великій площі 96 гектарів.
Ваточник - дуже агресивна інвазійна рослина, і якщо його залишити, то через декілька років зникнуть лугові рослини України - шавлія, дзвоники, деревій, конюшина, чебрець і т.д. Там де було 30-50 видів рослин, залишиться тільки ваточник сірійський. Одна ділянка різнотравного лугу забезпечує нектар у різні сезони, різноманітний пилок, кормові рослини для багатьох видів метеликів бджіл та жуків.
Звісно, науковці Біофаку ДНУ та волонтери Лісопарку Дружба мріють, щоб замість чергового торгового центру тут відкрився Регіональний центр вивчення природи Дніпропетровського регіону на його території. Це дасть громаді екологічне виховання дітей, базу для польових досліджень студентів та науковців, можливість залучення грантів, демонстраційний майданчик відновлення степів і різнотрав′я Дніпропетровщини і новий туристичний об′єкт з курганами II-III тис. д.н.е. Та нажаль керівники громади живуть вчорашнім днем...
Та сьогодні хочу щиро подякувати робітникам КП Міська інфраструктура, які якісно виконували роботу з покосу ваточника та спил аварійних дерев над доріжками Лісопарку Дружба”.
Фото – Надія Харітонова.
![]() |
Gorod`ській дозор |
![]() |
Фоторепортажі та галереї |
![]() |
Відео |
![]() |
Інтерв`ю |
![]() |
Блоги |
| Новини компаній | |
| Повідомити новину! | |
![]() |
Погода |
| Архів новин | |