Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 26 червня 2026
23:07

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

В Україні стартувала програма підтримки проєктів розподіленої генерації

В Україні стартувала програма підтримки проєктів розподіленої генерації

Програма орієнтована на великий і середній бізнес. Пріоритет надаватиметься проєктам, які будуються в енергодефіцитних регіонах, в першу чергу в прифронтових областях.

В Україні з 1 червня стартувала державна програма підтримки проєктів розподіленої генерації. Підприємства зможуть залучати кредити на будівництво нових генеруючих потужностей під 10% річних завдяки компенсації частини відсоткової ставки державою. Про це повідомила премʼєр-міністр України Юлія Свириденко.

За її словами, програма орієнтована на великий і середній бізнес. Підтримка поширюється на проєкти будівництва газопоршневих і газотурбінних установок, когенераційних установок, об'єктів на біомасі та біогазі, систем накопичення енергії та іншої інфраструктури, яка підвищить надійність електропостачання підприємств та громад в умовах російського енергетичного терору.

Сума фінансування становить від 1 до 25 млн євро в гривневому еквіваленті. Кредит можна залучити на строк до 5 років, а на період будівництва та введення об'єкта в експлуатацію передбачена можливість відтермінування виплат до 12 місяців.

Пріоритет надаватиметься проєктам, які будуються в енергодефіцитних регіонах, в першу чергу в прифронтових областях.

Подати заявку на участь у програмі можна наразі через 14 банків-партнерів, їх кількість збільшуватиметься. Відбір та супровід проєктів здійснюватиме Національна установа розвитку.

Крім нової програми вже доступні кредити до 10 млн грн під 0% на генератори і газові установки, а також до 250 млн грн на енергетичні проєкти в межах програми "Доступні кредити 5-7-9%".

Нагадаємо, за словами міністра енергетики Дениса Шмигаля, Україна розбудовує розподілену газову генерацію, яка має посилити стійкість енергосистеми наступної зими та стати одним із ключових елементів її повоєнної архітектури.

У травні Кабмін ухвалив рішення про проведення конкурсу на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей в межах Планів стійкості та визначив умови його проведення. Про це повідомила прем’єр-міністр Юлія Свириденко.

Також уряд включив установки зберігання енергії до переліку секторів критичної інфраструктури. Це дозволить забезпечити їхній захист.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
125
років від дня народження Володимира Васильовича Самодриги – видатного архітектора, чиї будівлі відомі кожному мешканцю Дніпра

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті