Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 24 червня 2026
14:18

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Як поблизу Новопавлівки на Дніпропетровщині артилеристи 42 ОМБр тримають позиції та знищують російську піхоту

Як поблизу Новопавлівки на Дніпропетровщині артилеристи 42 ОМБр тримають позиції та знищують російську піхоту

Бійці 42 окремої механізованої бригади з серпня 2025 року тримають оборону в районі Новопавлівки, що на Дніпропетровщині. За словами механіка-водія Віктора, російських військових знищують з допомогою самохідної артилерійської установки "Гвоздика".

Він розповів Суспільному: техніка має високу прохідність, тож чудово справляється із бездоріжжям.

"Вона (установка — ред.) плавненька. Була ситуація, коли ми були на ротації, то нас трішки пошкодили. Ми на швидкості влетіли в яму. То я думав, що там не лишиться ні нас, ні машини. Але все добре", — сказав Віктор.

Чоловік додав: за потреби установку можна розігнати до 70 кілометрів на годину, аби у разі небезпеки швидко виїхати з позицій. Разом із ним до екіпажу входить ще три людини — командир, навідник та заряджаючий.

"Моя задача прийняти по рації координати, записати у планшет чи в зошит, передати навіднику. Навідник має програму, по ній виставляє рівень, кутомір та приціл. Коли у нього все виставлено, заряджаючому дається команда, він заряджає", — пояснив принцип роботи командир установки Анатолій.

Він додав: росіяни чи не щодня намагаються прорватись малими піхотними групами до Новопавлівки та закріпитись там.

"Перший штурм у них не вдався механізований, бо в основному піхотні штурми. А це вже двічі були механізовані, і танки були, то ми були на позиції, відбили. Всі відпрацювали злагоджено. Не вдається їм на цьому напрямку прорватись, не вдається зайти у Новопавлівку", — сказав військовий.

За словами Анатолія, армія рф не шкодує своїх військових для штурмів позицій Збройних сил України — російська піхота біжить відкритими полями без прикриття та з кілограмами провізії, тож стає легкою ціллю для артилеристів.

"Ми працювали по піхоті, то вони якраз у нашу вирву сховались, до 12 людей. І ніби кажуть, що снаряд двічі в одне й те ж місце не прилітає. Але вони всі збились у ту вирву, і туди точно прилетів наш другий снаряд", — зазначив він.

Командир установки розказав: у порівнянні з минулими роками стали менше працювати на позиціях, адже росіяни активно використовують FPV-дрони та розвідувальні безпілотники. Попри це, додав, з кінця літа на Олександрівському напрямку не втратили жодної позиції.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У мережі шириться фейк про співпрацю дніпровських газовиків та ТЦК (20)

•  У Дніпрі пояснили ситуацію щодо можливого перегляду тарифу на водопостачання та водовідведення (17)

•  Історики надали нові докази, які свідчать про заснування Дніпра на понад 250 років раніше (16)

•  «Ми не настільки багаті, щоб забудовувати Дніпро дешево», - переконані архітектори міста (6)

•  У Дніпрі зіткнулися мотоцикліст та карета швидкої: є постраждалий (відео моменту) (6)

•  Кабмін запровадив ідентифікаційний жетон для поліцейських (5)

•  У Дніпрі на проспекті Науки чоловік у пікселі вдерся у двір та обікрав будинок (5)

•  У Дніпрі біля «Мост-Сіті» Tesla уходив від зіткнення з Lada і в’їхав у маршрутку: відео моменту (5)

•  Для продавців, батьків і навіть дітей: в Україні хочуть запровадити штрафи за енергетики (4)

•  «Дніпроводоканал» оштрафували на понад 5 мільйонів гривень за порушення конкуренційного законодавства (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
373
ремонти у будинках ОСББ/ЖБК за 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті