Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 24 червня 2026
15:42

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Два райони Дніпропетровської області можуть залишитися без водопостачання через 700-мільйонну заборгованість каналу «Дніпро-Західний Донбас»

Два райони Дніпропетровської області можуть залишитися без водопостачання через 700-мільйонну заборгованість каналу «Дніпро-Західний Донбас»

Два райони Дніпропетровської області можуть залишитися без водопостачання через заборгованість підприємства у майже 700 млн грн, яка виникла через різницю в тарифах.

Обласна рада вже зверталася до Міністерства фінансів з проханням виділити кошти для погашення боргів. У відповідь отримали формальну відписку.

Наразі голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук звернувся до Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, Голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету та народних депутатів від Дніпропетровщини щодо критичної ситуації з ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас».

«Дніпро-Західний Донбас» є державним підприємством, управління яким здійснюється Кабінетом Міністрів України та уповноваженими ним органами.

Підприємство де-факто є банкрутом: щомісяця накопичує нові борги, а його рахунки арештовані, що унеможливлює розрахунки з постачальниками електроенергії.

Згідно із законодавством, власник (Кабмін) у разі неможливості погасити борг протягом одного місяця зобов’язаний вжити заходів: позасудове врегулювання, реструктуризація або ініціювання процедури банкрутства.

Це дозволило б розблокувати рахунки підприємства та створити можливість поетапного погашення боргів, що є шансом врятувати водопостачання.

Сьогодні підприємство мало бути відключено від електроенергії. Мешканці двох прифронтових районів області – Синельниківського та Павлоградського – могли залишитися без води. Також без води залишилися б наші військові, які зараз боронять кордони області.

Завдяки зусиллям та координації ОВА з громадами-споживачами ДЗД сьогодні відключення не відбулося. Однак ризик залишитися без води існує постійно, а проблема з боргами досі не вирішена.

Обласна рада вживала всіх можливих заходів для вирішення питання водозабезпечення, зокрема розглядала шлях передачі ДЗД з державної у комунальну власність. Однак без компенсації боргів із державного бюджету це неможливо. Заборгованість підприємства до цього часу з державного бюджету не погашена.

Частина друга статті 67 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» зобов’язує державу компенсувати місцевому самоврядуванню додаткові витрати, що виникають через рішення центральної влади.

"Прошу Прем’єр-міністра України, Голову Верховної Ради України, Голову Комітету з питань бюджету та народних депутатів від області втрутитися в ситуацію і виділити кошти з державного бюджету для погашення заборгованості ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас».

Зволікання з вирішенням питання напряму загрожує водопостачанню та обороноздатності прифронтових громад.

Синельниківський район, як і Павлоградський, межує з Донеччиною. Там люди виживають в умовах постійного російського терору і майже щодня зазнають атак зі сторони російських окупаційних військ.

Залишити жителів Павлограда, Тернівки, Шахтарського, Синельникового та інших населених пунктів цих районів, а також наших захисників без води під час війни – неприпустимо", — звернувся голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У мережі шириться фейк про співпрацю дніпровських газовиків та ТЦК (20)

•  У Дніпрі пояснили ситуацію щодо можливого перегляду тарифу на водопостачання та водовідведення (17)

•  Історики надали нові докази, які свідчать про заснування Дніпра на понад 250 років раніше (16)

•  «Ми не настільки багаті, щоб забудовувати Дніпро дешево», - переконані архітектори міста (6)

•  У Дніпрі зіткнулися мотоцикліст та карета швидкої: є постраждалий (відео моменту) (6)

•  У Дніпрі біля «Мост-Сіті» Tesla уходив від зіткнення з Lada і в’їхав у маршрутку: відео моменту (5)

•  Кабмін запровадив ідентифікаційний жетон для поліцейських (5)

•  У Дніпрі на проспекті Науки чоловік у пікселі вдерся у двір та обікрав будинок (5)

•  Для продавців, батьків і навіть дітей: в Україні хочуть запровадити штрафи за енергетики (4)

•  Дніпровські газовики на конкурсі майстерності увійшли до п'ятірки найкращих у країні (3)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
15
нових сучасних тролейбусів придбає Дніпро.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті