Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 24 липня 2025
07:36

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Центр мистецтва кобзарів відзначив своє 25-річчя

|«« «« »» »»|

Цей центр вже чверть століття працює у Підгородному та відроджує традиції та музику легендарних кобзарів.

Причому грою на старовинних інструментах тут із задоволенням займаються і дорослі, і діти.

На честь ювілейної дати «Центр кобзарського мистецтва» провів спеціальний захід, на якому побувала дніпровська журналістка Тетяна Колядинська.

Вона поділилася цікавою розповіддю про цей центр та фото:

«Підгороднє на Дніпропетровщині пам’ятає ще скіфів, сарматів і кочівників. На початку 17 століття тут з’явилися козацькі зимівники, а після зруйнування 1775 року Запорозької Січі цю місцевість заселили запорожці. 1778 року зимівники по обох берегах Кільчені об'єдналися у військову слободу Підгородня, названу так за близькість до губернського міста Катеринослава, пізніше слобода перетворилася на село Підгороднє. Козацьке населення слободи було включене до Катеринославського козацького війська, після ліквідації якого у 1796 році військових жителів Підгороднього переселили на Кубань, а решта отримали статус державних селян.

Отака історія – як козацька дума, співана–переспівана мандрівними кобзарями й бандуристами. Її не змогли ні з корінням вирвати з цієї землі, ні переселити кудись на чужину. Підгороднянські кобзарі Іван Никонович Ляшенко (Старченко), Іван Савович Бут, Олексій Семенович Коваль, Олександр Ананійович Солодкий, Василь Никифорович Чумак, Григорій Мартинович Паленко, Іван Опанасович Скотаренко не дали цього зробити. Іван Бут, Олексій Коваль і Олександр Солодкий самі ще й бандури виготовляли.

І ось уже упродовж 25 років продовжує справу своїх талановитих попередників «Центр кобзарського мистецтва», який очолює Алла Ганжа–Родзянко. Ювіляри підготували для гостей велику концертну програму – і грали, і співали, а наприкінці й слухачі у залі їм стали підспівувати. Алла Костянтинівна згадувала перші репетиції у неї вдома і як ремонтували-прикрашали цю оселю, де зараз світло, затишно і святково – від петриківських квітів на стінах і тих, що вишиті на рушниках. Розповідала, на яких фестивалях-конкурсах перемагали.

Усі бажали «Центру кобзарського мистецтва», який став недавно комунальним закладом, гарної перспективи, розвитку, нових ідей. Щоб не тільки свої заходили сюди на теплий вогник, а й приїжджали гості звідусіль послухати підгороднянських кобзарів».

Фото зі сторінки Тетяни Колядинської

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
125
років від дня народження Володимира Васильовича Самодриги – видатного архітектора, чиї будівлі відомі кожному мешканцю Дніпра

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті