Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 23 травня 2025
21:46

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Українські Канни містобудування: У Дніпрі відбувся архітектурно-будівельний форум

Українські Канни містобудування: У Дніпрі відбувся архітектурно-будівельний форум

Протягом двох днів, 22-23 травня, місто об’єднало близько 300 професіоналів – від зіркових архітекторів до виробників будматеріалів, від дизайнерів до інвесторів – щоб поговорити про найважливіше: як трансформувати українські міста: зробити їх візуально сучасними, економічно привабливими та комфортними для життя й розвитку.

Форум відкрила презентація інсталяції «Corn field» від студії Decorkuznetsov – естетичний маніфест у невагомості.

Звичні табуретки, будівельні сходи та помости зависли в повітрі, перетворившись на метафору стану, в якому перебуває Україна та Дніпро – невагомість перед новим стартом.

«Це не пауза перед забуттям. Це тиша перед новим рухом. Життя в місті не зупинилося – воно триває, навіть якщо здається завислим у повітрі», – каже Валерій Кузнєцов.

Далі інсталяція прямує до Львова, де її прийме Палац мистецтв. Дніпро став першою точкою великої мистецької подорожі.

Окремий блок форуму був присвячений практичним рішенням для відбудови — свої продукти представили понад 20 українських компаній.

Серед учасників – українські виробники, які працюють попри війну й експортують продукцію навіть зараз: сонячні батареї, інвертори та акумулятори, гранітні блоки з українських кар’єрів, розпил та виготовлення плитки тощо.

Але головне – форум запустив публічну розмову про архітектуру як інструмент перемоги:

«Понад 3,5 мільйона українців залишаються переселенцями, ще до 7 мільйонів можуть повернутись із-за кордону. І сьогодні саме міста мають боротися за людей. Архітектура – наш інструмент у цій конкуренції. Форум у Дніпрі – це спроба переосмислити простір як аргумент для вибору, повернення, інвестиції», – Сергій Волобуєв, організатор, засновник «Будівельної артільні».

Серед спікерів – ті, хто вже сьогодні формує нову візію українського простору:

  • Владислава Миколюк (PR.Proector) пояснила, як місто може стати брендом не гіршим за Amazon чи Apple — і чому PR у цьому процесі має розглядатись як інвестиція.

  • Олег Тараненко (Bespoke) говорив про естетичне будівництво під час війни — і як не втрачати візуальну культуру навіть в умовах обмежених ресурсів.

  • Дмитро Бакуленко (СпецБудПостачання) розповів, як звичайні фасади здатні змінити демографічну ситуацію в цілому регіоні — якщо за ними стоять сучасні технології.

  • Максим Гольдін (dnipro.design) говорив про філософію міського дизайн-коду — і як зробити місто простором без стресу.

  • Руслан Ширінов (Urban Dnipro) про комфортні й безпечні вулиці, які мають бути інклюзивними для всіх.

Також свої погляди представили урбаністи, дизайнери, інвестори, інженери – кожен зі своєї точки зору, але всі з єдиним запитом: як архітектура може відповідати на виклики відновлення, переміщення та повернення людей до українських міст.

"Нашою глобальною метою є побудувати навколо Дніпра асоціацію міста з найсильнішими подіями зі світу архітектури та будівництва, – поділився організатор форуму Сергій Волобуєв, засновник першої архітектурної спільноти «Будівельна артельня». – Ми хочемо, аби це стало причиною обирати наше місто для візитів туристам, для життя – креативному класу, а як наслідок – бізнесу та інвесторам. Тому наступним кроком ми анонсуємо розклад та стратегію подальших дій".









Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
406
будинків ОСББ та ЖБК оновлені у Дніпрі у 2023 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті