Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 24 червня 2026
21:07

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі після зимової перерви відновить роботу станції моніторингу якості води «Наяда-2» на Монастирському острові

У Дніпрі після зимової перерви відновить роботу станції моніторингу якості води «Наяда-2» на Монастирському острові
Ілюстративне фото.

Чи придатна вода у Дніпрі для купання? Чи безпечна вона для водної фауни? Чи можна її використовувати для потреб господарства? Відповіді на ці запитання дає автоматизована станція моніторингу якості поверхневих вод «Наяда-2».

Автоматизована станція «Наяда-2», яка аналізує якість води у річці Дніпро в режимі реального часу, після щорічної зимової консервації проходить технічний монтаж і відновлює моніторинг поверхневих вод в межах міста. Монтаж станції відбудеться 20 травня на Монастирському острові на території навчально-наукового комплексу «Акваріум» ДНУ імені Олеся Гончара.

Станція моніторингу якості поверхневих вод «Наяда-2» функціонує в Дніпрі з 2023 року та знаходиться на балансі КП «Центр екологічного моніторингу» Дніпропетровської обласної ради. Щовесни її монтують після зимового демонтажу. Вона фіксує 14 показників якості води, серед яких температура, pH, каламутність, вміст хлорофілу, кисню, органічного вуглецю, нітратів, амонійного азоту тощо.

Дані «Наяда-2» використовуються для оперативного оцінювання стану водного середовища та слугують базою для подальшого аналізу. До обробки результатів долучаються науковці ДНУ імені Олеся Гончара, а також експерти програми «Чисте повітря для України», яку реалізує чеська НУО «Арніка». Після повномасштабного вторгнення діяльність «Центру екологічного моніторингу» була зупинена через брак фінансування, але завдяки підтримці чеських партнерів роботу обладнання вдалося відновити.

«Наяда-2», розташована на березі річки Дніпро, на Монастирському острові, на території навчально-наукового комплексу «Акваріум», ДНУ імені Олеся Гончара. Локацію обрали не випадково. Монастирський острів — не лише центр Дніпра та зона відпочинку, але й місце, що зазнає впливу промислових агломерацій. Крім того, на базі комплексу «Акваріум» працюють лабораторії гідробіології та радіобіології, де науковці ДНУ щоденно досліджують стан довкілля.

«Моніторинг якості поверхневих вод є особливо важливим в умовах війни, коли багато промислових об'єктів і гідроспоруд зазнають пошкоджень, що може спричиняти неконтрольовані викиди у воду», – зазначає експерт програми «Чисте повітря для України» Олексій Ангурець.

«Результати, які ми отримуємо від станції, є важливими для моніторингу якості води головної артерії України — Дніпро. Моніторингові дані дозволяють прогнозувати екологічний стан водної екосистеми і вчасно запроваджувати управлінські рішення на подолання проблем цвітіння Дніпра, органічного забруднення та літніх заморів водних організмів», – підкреслює проректор з наукової роботи Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Олег Маренков.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У мережі шириться фейк про співпрацю дніпровських газовиків та ТЦК (20)

•  У Дніпрі пояснили ситуацію щодо можливого перегляду тарифу на водопостачання та водовідведення (17)

•  Історики надали нові докази, які свідчать про заснування Дніпра на понад 250 років раніше (15)

•  У Дніпрі зіткнулися мотоцикліст та карета швидкої: є постраждалий (відео моменту) (8)

•  «Ми не настільки багаті, щоб забудовувати Дніпро дешево», - переконані архітектори міста (6)

•  У Дніпрі на проспекті Науки чоловік у пікселі вдерся у двір та обікрав будинок (5)

•  У Дніпрі біля «Мост-Сіті» Tesla уходив від зіткнення з Lada і в’їхав у маршрутку: відео моменту (5)

•  Кабмін запровадив ідентифікаційний жетон для поліцейських (5)

•  Для продавців, батьків і навіть дітей: в Україні хочуть запровадити штрафи за енергетики (4)

•  Нові сучасні вагони з кондиціонерами та комфортнішими верхніми полицями: пощастило й потягу, який курсує через Дніпро (3)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
90
років тому почали будувати Набережну

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті