Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 19 квітня 2025
04:29

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Проект дніпровських архітекторів включили до книги про шедеври світового зодчества

Проект дніпровських архітекторів включили до книги про шедеври світового зодчества

Цієї честі удостоєний «Будинок серед сосен» дніпровської студії АрхОбраз.

Нову книгу історика світової архітектури Філіпа Жодідіо присвячено прикладам, коли проекти органічно вписуються в навколишню природу.

До неї включено проект студії АрхОбраз. Про цей проект свого часу докладно писав Міський сайт.

Докладніше про це розповів керівник студії, дніпровський архітектор Олексій Образцов:

«Десь півтора року тому в мене було листування з видатним істориком архітектури Філіпом  Жодідіо.

Він звернувся до мене з пропозицією опублікувати наш проєкт у його новій книжці присвяченій архітектурі у природі. Також він цікавився як живе Україна, Дніпро, ArchObraz та яка участь "Будинка серед сосен".

Випадково побачив сторінки книжки з нашим проєктом в інтернеті. Проєкт на обкладинці,  зворушливий вступ до книжки, присвячений у тому числі й нашій українській дійсності... 

Нижче фрагмент вступу у перекладі (після вступу книжка продовжується проєктом):

"Вікна у війну

Справді, у багатьох частинах світу будуються міцні та комфортні будинки в природному середовищі. Однак принаймні в одному випадку, описаному в цій книзі, ця конфігурація набагато менш спокійна, ніж можуть здаватися її зображення. Будинок серед сосен, спроєктований ArchObraz, був завершений у 2022 році в Дніпрі, Україна, неподалік від зони бойових дій. Архітектор ретельно продумав вплив будівлі на лісове середовище та намагався максимально використовувати пасивні енергетичні стратегії. Для вентиляції, кондиціонування, опалення та гарячої води використовується тепловий насос. Зовнішнє облицювання виконане з місцевого металу та деревини.

Можливо, навіть більш зворушливим і значущим, ніж історія цього будинку, є думки Олексія Образцова, головного архітектора проєкту, викладені у довгому електронному листі, надісланому автору 24 травня 2023 року.

До недавнього часу здавалося, що війна в її традиційному розумінні вже не може існувати. Однак події в Україні показали, що іноді нові прагнення до сталого розвитку доводиться відкладати, щоб зосередитися на більш нагальних викликах. Образцов дає рідкісну можливість зазирнути в життя архітектора, який працює неподалік від фронту:

Наше бюро продовжує працювати в Дніпрі. Із чотирнадцяти архітекторів у команді через війну працюють лише семеро. Три архітекторки виїхали за кордон. Через економічні труднощі мені довелося тимчасово припинити співпрацю з чотирма архітекторами. Моя дружина (також архітекторка ArchObraz) разом із нашим сином переїхала до нашої доньки в Чехію, де вона навчалася архітектурі в Празі до війни.

Наша команда, як і я особисто, бере участь у дискусіях про майбутню відбудову країни.

Фестивалі, конкурси, форуми, діалоги з іноземними партнерами, обговорення та самонавчання – усе це є частиною потужного спільного руху до переосмислення життя та бачення спільного майбутнього в наших досить різноманітних містах багатонаціональної країни…

У 2023 році я приєднався до конкурсної комісії Спілки архітекторів. На жаль, нинішня система державних закупівель передбачає вибір виконавця архітектурного проєкту через тендер на основі найнижчої вартості роботи! Це справжня трагедія, адже державне замовлення можна отримати лише за рахунок заниженої ціни або через «корупційне вікно». Важливо змінити цю практику отримання замовлень. Водночас необхідно змінити проєктні принципи, які базуються на пострадянських стандартах, у контексті європейської інтеграції країни. Громадянське суспільство потребує змін, але криза в управлінні існувала ще до війни…

У Дніпрі тривають дискусії про майбутнє містобудування. Як експеримент, з метою самоосвіти, наше бюро розробило концепцію просторового розвитку одного з районів Дніпра, а також створило проєкт житла для внутрішньо переміщених осіб у нашому рідному місті…».

Дякую тобі за твої книги, Філіпе! Деякі з них були моїми першими підручниками. Завдяки їм я вперше зміг познайомитися з прикладами якісної світової архітектури. Дякую за можливість розповісти тобі трохи про наше бюро та життя."».

Фото Олексія Образцова.




Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У Дніпрі на прохання містян перенесуть одну з зупинок найпопулярнішого трамвайного маршруту №1 (19)

•  Без заторів і зупинок: що таке «зелена хвиля» та де вона діє у Дніпрі (10)

•  Україна перейде на номінальну напругу відповідно до євростандарту (10)

•  Дніпро отримав 100 каналізаційних люків від Уряду Японії у рамках програми екстреного відновлення (9)

•  Розширення вулиць не допоможе: Щоб вирішити проблему з заторами в Дніпрі, потрібно будувати нові дороги і мости (9)

•  Рекордний курс: євро подорожчав. Чи зміняться ціни на продукти та послуги – розказав експерт з Дніпра Володимир Косюга (8)

•  У Дніпрі викривач суддівської корупції не лише втратив адвокатське свідоцтво, а й сам став підозрюваним (6)

•  У Дніпрі продається Мадонна з айфоном (6)

•  Дніпровський силач-рекордсмен дав інтерв'ю для Книги рекордів Гіннеса (6)

•  Контейнери не витримують: у Дніпрі зафіксували нові випадки недбалого поводження з відходами (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
45
років будинку Дніпровського цирку

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті