Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пн, 23 декабря 2024
02:35

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

В Приднепровской академии строительства и архитектуры стартовал необычный проект

В Приднепровской академии строительства и архитектуры стартовал необычный проект

В рамках этого проекта студенты академии готовят рассказы о самых интересных исторических зданиях Днепра и людях, с судьбами которых они тесно связаны.

Кроме ПГАСА, инициаторами этого проекта стали «Сичеславская Просвита» и Днепропетровская областная организация Национального союза писателей Украины, которую возглавляет Фидель Сухонос.

И первым героем этого проекта стал Украинский Дом Владимира Хренникова.

Вот что об этом сообщил руководитель «Сичеславской Просвиты» Сергей Тютюнник:

«У Придніпровській державній академії будівництва та архітектури відбувся старт цікавого проєкту!

Студенти готують розповіді про міські будівлі у Дніпрі, їхню історичну цінність та історію будівництва і подальшого життя будівлі.

Ініціаторами проєкту є учасники осередку Просвіти у Будівельній академії.

Першим героєм проєкту став Український Дім Володимира Хрінникова. Як відомо, сам Будинок Хрінникова більше ста років тому був однією з адрес Просвіти, а Володимир Хрінников очолював Товариство Просвіта у ті часи.

Як голова Січеславської Просвіти, я дуже вдячний студентам та керівництву Академії за цей проєкт. Такі заходи є дуже важливими для нашого міста, адже вони допомагають зберегти історію та пам’ятки архітектури для майбутніх поколінь.

Нехай місто Дніпро продовжує жити та розвиватись, а наша історія не забувається!».

А вот какими впечатлениями от этого проекта поделился Фидель Сухонос:

«Хочу з приємністю зазначити, що співпраця дніпропетровських письменників з освітянами регіону носить не формальний, а дієвий характер. Свого часу поміж ДОО НСПУ і Придніпровською державною академією будівництва та архітектури було укладено угоду про партнерську діяльність. А саме, разом з майбутніми зодчими, викладачами та очільниками вишу в особах ректора Миколи САВИЦЬКОГО та проректора з навчально-виховної роботи Галини ЄВСЄЄВОЇ було розглянуто роль знаного січеславського мецената Володимира Хріннікова в розбудові української ідентичності на початку 20-го століття та перлини архітектури, збудованої за його проєктом та коштом, відому свого часу як « Український дім» Катеринослава, а нині - знаний у Дніпрі готель «Україна». На жаль, з поважних причин сьогодні у нашому зібранні не зміг взяти участь добре обізнаний на цій темі письменник- дослідник Микола Чабан.

Звертаючись зі своїм словом до присутніх, я підкреслив , що свою меценатську і проукраїнську діяльність В. Хрінніков, проводив за ворожого ставлення до всього національного тодішнім російським царатом. Як це перегукується із теперішньою , очевидно, ще більш трагічною дниною!».

Фото – ПГАСА






Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
54
долгожителя проживает в Днепропетровской области. 47 женщин и 7 мужчин, отметивших свое 100-летие.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте