Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Чт, 21 листопада 2024
21:17

ДОВІДНИК

П‘ятихатський район

Герб П‘ятихатського району
Герб П‘ятихатського району
Прапор П‘ятихатського району
Прапор П‘ятихатського району

П'ятихатський район знаходиться в межах Придніпровської височини у західно-північній частині області. Межує із Кіровоградською областю, із Софіївським, Криничанським та Верхньодніпровським районами.

Поверхня полого-хвиляста. Лісова рівнина розділена ярами та балками. Протікають річки Жовта, Саксагань, Омельник (басейн Дніпра).

З корисних копалин є вогнетривкі глини та графіт.

Районний центр – м. П'ятихатки розташований за 90 км на південний захід від м. Дніпропетровська.

Площа району – 165 тис. га. Населення станом на 01.2017 складає 44,8 тис. осіб.

Виникнення П'ятихаток пов'язане з будівництвом Катерининської залізниці, зокрема її Саксаганської дільниці, яка потім відіграла значну роль у транспортуванні руди з Кривбасу на металургійні комбінати Півдня Росії.

У 1886 році на території Саксаганської волості Верхньодніпровського повіту розпочалося будівництво вузлової станції, поблизу якої було побудовано перші п'ять хат, звідки й виникла назва населеного пункту та залізничної станції. З 1923 року селище – центр новоствореного П'ятихатського району Криворізького округу. У 1938 році селище П'ятихатки стало містом районного підпорядкування.

Найважливішою галуззю економіки району є сільське господарство. 46 сільгосппідприємств вирощують зернобобові, технічні, овоче-баштанні та кормові культури. Напрямок тваринництва – м'ясо-молочний. У районі створено 2 племінні ферми з вирощування свиней та птиці.

Велику роль науки в сучасних умовах розвитку сільського господарства вносять вчені Ерастівської дослідної станції. Колективом станції досягнуто найвищий врожай озимої пшениці в Україні – 73 ц/га. Це дало змогу повністю забезпечити господарства області й району насінням районованих сортів та гібридів, що в 2-3 рази дешевше від продукції, яку пропонують інофірми. Дослідна станція має базовий науковий потенціал новітніх технологій, сортів та гібридів сільськогосподарських культур, придатних для вирощування в нових умовах господарювання й отримання ефективних результатів.

Всього сільськогосподарських угідь у районі 141,6 тис. га, із них ріллі – 121,5 тис. га, посівних площ – 67,1 тис. га.

У районі працюють промислові підприємства: КП "П'ятихатський маслозавод", ВАТ "Хлібозавод", ВАТ "Ремонтно-механічний завод", ДП "П'ятихатський кар'єр". Стабільно працюють підприємства залізничного вузла – колективи станції П'ятихатки, локомотивного й вагонного депо, дистанції колії, дистанції сигналізації та зв'язку, колійної машинної станції.

Розвивається в районі переробна галузь. Працюють 11 олійниць, 6 млинів, 4 крупорушки, 6 хлібопекарень, 2 цехи з виготовлення макаронних виробів. Темп росту товарообігу за 2000 рік у порівняльних цінах склав 107,5 %.

Сьогодні у районі працюють 34 загальноосвітні школи, допоміжна школа-інтернат, 33 дитячих дошкільних заклади, професійно-технічне училище, Ерастівський державний аграрний технікум, що відмітив свій 100-літній ювілей.

Серед випускників технікуму – В.Шевелуха – академік Російської академії наук, доктор біологічних наук, професор, академік-секретар відділу рослинництва й селекції, депутат Державної Думи Росії, Г.Мороз – академік вищої школи України, інженерної, екологічної та міжнародної Слов'янської академії, доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри екології меліорації Уманської сільськогосподарської академії, В.Забалуєв – професор Дніпропетровського аграрного університету.




За інформацією Обласної державної адміністрації
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті