Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР ДНІПРА

10 квітня 1954 —
Створено КБ «Південне» ім. М. К. Янгеля




Басейн

У м. Дніпропетровську створено Особливе конструкторське бюро (ОКБ-586), нині — Державне конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля.

Державне конструкторське бюро “Південне” створене спеціальною Постановою уряду на базі серійного ракетного заводу № 586. Головним конструктором ОКБ-586 призначений Михайло Кузьмович Янгель, відомий як фундатор нового напрямку в ракетній науці й техніці. Перші три покоління стратегічних ракетних комплексів наземного та шахтного базування створені при його безпосередньому керівництві та особистій участі.

Першу янгелівську ракету Р-12 прийняли на озброєння 1959 року. Вона перевершила все, створене в ракетній галузі до цього і пробула на бойовому чергуванні понад 30 років.

Завдяки діяльності ОКБ у Дніпропетровську з`явилися нові підприємства та організації, які спільно працювали з ракетно-космічним центром: Інститут технічної механіки АН України, Проектно-конструкторський технологічний інститут. Для підготовки фахівців відкрили механічний технікум та фізико-технічний факультет при університеті.

У шістдесяті роки почали використовувати зняті з бойового чергування ракети — як перші ступені космічних ракет-носіїв. Так народилися надійні, економічні, та ефективні носії "Космос", "Інтеркосмос", "Циклон-2", "Циклон-3". Світовим досягненням є створення "Зеніту" з автоматизованим процесом підготовки і проведення пуску, високою точністю виведення космічних апаратів на задані орбіти.

КБ "Південне" — ініціатор міжнародних космічних досліджень. У рамках спільних проектів з країнами Східної Європи, Францією, Індією, Швецією розроблено в КБ, виготовлено на "Південмаші" та виведено на орбіти космічні апарати "Інтеркосмос". Дніпровські ракетобудівники брали участь у створенні багаторазової космічної системи "Енергія-Буран".

Космічна діяльність конструкторського бюро "Південне" набула міжнародного характеру. Тут народилася ідея старту з плавучої платформи Sea Launch ("Морський старт"). Об`єднавши зусилля провідних світових фірм та компаній у міжнародний консорціум Sea Launch, під керівництвом генерального конструктора КБ "Південне" С. Конюхова та генерального директора Південмашу Ю. Алексєєва реалізували грандіозний і технічно складний проект.

28 березня 1999 року в рамках програми "Морський старт" в районі екватора з морської платформи здійснено перший успішний запуск української ракети "Зеніт".

Нині Державне конструкторське бюро "Південне" носить ім`я академіка М. К. Янгеля.



Посилання за темою:


Історичний календар:

Дніпровський (Амурський) залізничний міст,
1840-1920 гг.
» Теми про місто:
- Архітектура
- Символіка міста і області
- Замітки про місто
- Історія міста
- Історичні карти
- Історія міського транспорту
- Відомі люди міста
- Історичний календар
- Місто по шматочках

copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті