Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

ИСТОРИЯ ГОРОДА

Періодичні видання земських установ Катеринославської губернії

Від дня своєї появи, 16 жовтня 1903 p., видання «Вестник Екатеринославского земства» поставило за мету висвітлення діяльності земств у краї, надання необхідної інформації повітовим земствам. Часопис безкоштовно надсилався губернським і повітовим земським гласним, повітовим і міським управам, губернським земським управам, проводирям дворянства, чинам губернської та повітової адміністрацій різних відомств, земським начальникам, лікарям, ветеринарам, страховим агентам, інженерам, місцевому архієрею та настоятелям парафій, земським школам, волосним управлінням і редакціям газет і журналів. Це була основна читацька аудиторія видання, на її потреби спрямовувалися матеріали. Редагував журнал голова земської губернської управи, авторами дописів ставали земські службовці з різних місцевостей краю: агрономи, лікарі, вчителі, священики.

Часопис поділявся на дев'ять тематичних розділів. У них подавалися закони і розпорядження уряду, що стосувалися земства, міст і сільського побуту; повідомлення про службові переміщення в земських і міських установах; хроніка діяльності управ, земські та міські новини; статті, замітки та кореспонденції, а також матеріали, що мали своїм завданням вивчення губернії в економічному, історичному та етнографічному відношенні; свідчення про стан посівів, урожаї, ціни на землю та сільськогосподарську продукцію, метеорологічні зведення, попит і пропонування на ринку робочої сили, функціонування дворянського та селянського банків, подавався опис господарств селянських товариств і приватних землевласників; свідчення про гірничу промисловість, біржові та торгові повідомлення; лікарсько-санітарна та ветеринарна хроніка; оголошення. Велику частину публікацій становили передруки з інших часописів — столичних і провінційних.

Зацікавлення викликає четвертий розділ «Вестника Екатеринославского земства», де подавалися етнографічні матеріали, дослідження археологічних розкопок, хроніка місцевого наукового товариства. Саме тут друкувалися історичні статті Д. Яворницького (на той час він уже отримав запрошення переїхати до Катеринослава, але ще продовжував працювати в Московському університеті) та ґрунтовні літературознавчі розвідки М. Викова (скажімо, «Михайловский как искатель правды» (1904.— № 16), «Чехов в ряду русских классиков» (1905.— № 46)).

Упродовж 1904-1905 pp. існував додаток «Врачебно-санитарная хроника Екатеринославской губернии». Журнал верстався на дві колонки, заголовки виділялися більшими шрифтами. Виходив «Вестник Екатеринославского земства» щотижня, не маючи сталого обсягу, номери, звичайні та спарені, мали від 28 до 110 сторінок. Тираж становив 2500 примірників. Останній номер позначений 22 грудня 1905 р.

Школьна О.

История города:

Мерефо-Херсонський міст, 1941,
1941
Бугайченко Роман
» Темы о городе:
- Архитектура
- Символика города и области
- Город по кусочкам
- Заметки о городе
- История города
- Исторические карты
- История городского транспорта
- Знаменитые люди города
- Исторический календарь


copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте