19 січня 2022, 13:12
Використання феномена суспільної свідомості для змін індивідуальної свідомості суб’єктів пробації
Свідомість – це одне з основних явищ психології людини. Вона означає здатність людини до ідеального відтворювання дійсності за допомогою мислення, це форма психологічного відображення і саморегуляції. Свідомість також є начебто соціальнім контактом людини із самою собою, у процесі якого відбувається формування певного уявлення про себе, суб’єктивний образ свого Я, так звана самосвідомість.
Свідомість як психологічний і психофізіологічний феномен являє собою один із найскладніших і малозрозумілих прояві діяльності мозку.
Виділяють два види свідомості – індивідуальну і суспільну.
Соціально-виховна робота, яку здійснюють працівники служби пробації України, являє собою складний вплив на суспільний вид свідомості суб’єктів пробації. Цей шлях регулярного спілкування з ними про життя і ставлення до життя. Обговорення системи соціальних ідей, тих чи інших традицій суспільства, поглядів, що панують у нашому суспільстві, певних умов суспільного життя надає можливість суб’єктам пробації замислюватися. Завдяки корекції суспільної свідомості змінюється й індивідуальна свідомість суб’єктів пробації. Нажаль невеликий відсоток, але є суб’єкти пробації, які починають проводити аналіз подій свого життя, відмовляються від реактивної моделі поведінки й починають засвоювати проактивну модель. Наслідком таких змін є не просте відображення явищ оточуючого світу і знання про них, а починається зрозуміле ставлення людини до цих явищ й оцінка свого місця у суспільстві.
Амур-Нижньодніпровський районний відділ
філії Державної установи «Центр пробації»
у Дніпропетровській області
Переглядів: 240