Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Gorod`ській дозор
Вт, 26 листопада 2024
04:19

GOROD`СЬКІЙ ДОЗОР

Дніпровський РВ м. Дніпр


20 липня 2021, 11:36

Пробація - безпечніше суспільство

Покарання призначається судом не для того, щоб зруйнувати життя людини, а для того, щоб відновити справедливість і створити умови, за яких така людина не буде вчиняти злочини.
Буває так, що у житті людини «щось пішло не так» і вона вчинила злочин. Безперечно, вона повинна понести покарання. Існує багато обставин, які не виправдовують таку людину, але дають суду підстави не запроторювати її у в’язницю. Адже поведінка такої особи не несе значної небезпеки життю і здоров’ю інших. Для цього існують покарання, не пов’язані з позбавленням волі. Людину залишають відбувати покарання в умовах вільного суспільства, покладаючи на неї певні обмеження і обов’язки.
Саме для цього у світі вже багато років існує служба пробації
Пробація не лише контролює поведінку правопорушників, залишених судом у суспільстві, але й надає їм необхідні консультації і підтримку, що допомагають змінити поведінку і не вчиняти в подальшому правопорушень. За багато років існування пробація довела ефективність покарань без позбавлення волі для певних категорій порушників закону. Пробація сприяє справедливому вироку, який дозволяє не втратити те позитивне, що є в порушника та виправити проблеми, що сприяли злочинній поведінці.
Суб’єкти пробації – це засуджені особи, які за рішенням суду відбувають покарання в суспільстві під контролем пробації та за підтримки пробації змінюють поведінку і намагаються довести громаді свою корисність.
На пробацію потрапляють:
• засуджені до позбавлення (або обмеження) волі та залишені зі спеціальними умовами під наглядом пробації для відбування покарання в громаді
• особи, які відбувають безоплатні роботи на користь громади (громадські роботи)
• особи, яким вироком суду заборонено обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.
Крім того, суб’єктами пробації є обвинувачені у вчиненні злочинів особи, щодо яких складається досудова доповідь. Пробація готує до суду інформацію, яка характеризує особу, розкриває особливості її життєдіяльності, що впливають на ризик неправомірної поведінки, а також висновок про можливість відбувати покарання без позбавлення волі.
Пробація також допомагає засудженим, які готуються до звільнення з місць позбавлення волі, у вирішенні питань їх проживання, працевлаштування, отримання соціальної допомоги після звільнення.
ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ
ДЛЯ ДЕРЖАВИ
• для платників податків виправлення правопорушника на пробації в кілька разів дешевше, ніж його утримання у в’язниці
• 95% суб’єктів пробації успішно проходять пробацію та не вчиняють нових злочинів
• європейський шлях розвитку та гідне представлення держави на міжнародному рівні
ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА
• справедливе правосуддя
• безпека
ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення
• допомога у подоланні шкідливих звичок та зміна прокримінального мислення
• можливість не зазнати негативних наслідків перебування у в’язниці, зберегти роботу та житло
• підтримка бажання змінитися та можливість довести це оточуючим
• збереження й покращення стосунків у сім’ї та в суспільстві.
БЕЗПЕКА ГРОМАДИ – ЦЕ СПРАВА ВСІЄЇ ГРОМАДИ!
Пробація – це ефективний помічник громади, яка дбає про безпеку людей. Ефективність пробації залежить від того, наскільки громада їй довіряє і допомагає виконувати завдання пробації, у тому числі шляхом безпосередньої участі волонтерів у діяльності пробації.
Волонтером пробації може стати кожен, хто:
o не байдужий до безпеки громади
o має бажання допомагати людям на громадських засадах
o має знання, досвід та можливості спілкуватися з людьми, впливати на їх світогляд і поведінку, допомагати вирішувати їх проблемні питання
o досягнув 18 років та не має проблем із законом (не має судимості)
У статусі волонтера пробації Ви можете:
o спільно із працівником пробації створити індивідуальний план досягнення змін у поведінці та житті людини, яка вчинила правопорушення
o стати наставником для людини, яка бажає змінитися, і допомогти їй не втратити себе і своє життя
o обговорювати разом з підопічним та працівником пробації складні ситуації та шукати правильний вихід, радіти успіхам та досягненням
20.07.2021 року Дніпропетровським районним відділом міста Дніпра філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області був проведений тематичний круглий стіл «Пробація - безпечніше суспільство» за участю представників партнерських організацій – надавачів послуг та представників ВП № 8 та № 9 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області.
Присутнім доведена інформація про переваги пробації з метою поглиблення громадського діалогу щодо підвищення безпеки суспільства через розвиток національної пробації як ефективної системи протидії повторним кримінальним злочинам.


Дніпровський районний відділ міста Дніпра
філії Державної установи «Центр пробації»
у Дніпропетровській області







Переглядів: 212
Усі записи автора | << | >>

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ській дозор | Обговорити тему на форумах | Газета оголошень

Мій gorod.dp.ua:
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті