11 травня 2021, 11:08
Групова робота як засіб формування ключових компетентностей суб’єктів пробації
Більшість суб’єктів пробації відчуває психологічну самотність. Вони впевнені, що довіряти оточуючим не можна, що по відношенню до них усі ставляться агресивно, що усі свої проблеми потрібно вирішувати самому, надіятися на чиюсь підтримку не можна. У зв'язку з такими установками, які психологічно віддаліють їх від суспільства, суб'єктам пробації в Амур-Нижньодніпровському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області запропоновано групову роботу.
Ефективність спільної роботи пов’язана з її вмотивованістю для суб’єктів пробації. Вони мають відчути потребу працювати разом, побачити сенс в об’єднанні зусиль. Об’єктивні передумови, що викликають у них потребу звертатися за допомогою для вирішення життєвих ситуацій, а не залишатися на самоті з проблемами, створюють такі ситуації:
• розуміння, що не завжди проблему можна розв’язати індивідуально;
• спільне обговорення значно прискорює процес пошуку рішення;
• специфіка завдання така, що потребує розподілу між членами групи операцій, які потрібно виконати для отримання результату.
Формування вміння працювати у групі фактично передбачає одночасне формування кількох видів здатностей:
• здатність до «колективного мислення» для знаходження способу розв’язання проблем;
• здатність організувати спільну роботу;
• здатність до рефлексії.
Ці здатності, будучи, з одного боку, важливою умовою ефективного спільного пошуку, з іншого, формують у субєктів пробації впевненість у собі та базову довіру до навколишнього світу й оточення.
Переглядів: 231