Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що згідно з ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції, зокрема, зобов’язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО (далі – ПРРО) із створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій;
- надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на якому встановлений ПРРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Основні маркери фіскального чека:
- назва підприємства і назва господарської одиниці, її адреса і код підприємства;
- назва товару або послуги, їх кількість та вартість;
- форма оплати обов'язково, податки, загальна сума.
- фіскальний номер, дата, час і номер чека.
У чеку можуть бути й інші обов'язкові реквізити та додаткова інформація.
Перевірити чек легко можна через Електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua) за допомогою сервісу «Пошук фіскального чека».
Нагадуємо, що завдяки новому цифровому сервісу «TAX Control» можна повідомити ДПС про можливі порушення у сфері торгівлі, послуг чи громадського харчування, зокрема про невидачу чека. Доступ до сервісу цілодобовий і з будь-якого пристрою.
Коментарі: 0
| Залишити коментар
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до ч. 13 ст. 42 Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (зі змінами та доповненнями) (далі – Закон № 3817), для суб’єктів господарювання з найманими працівниками (юридичних осіб та ФОП з працівниками), що отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, сидром та перрі (без додавання спирту), тютюновими виробами, рідинами для електронних сигарет або пальним:
- розмір середньої щомісячної заробітної плати, нарахованої суб’єктом господарювання, має становити не менше 2 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
- якщо всі місця роздрібної торгівлі (АЗС чи магазини) розташовані поза межами обласних центрів, м. Києва та м. Севастополя – на відстані від 50 км та при площі торговельного залу до 500 м², такий розмір має становити не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати.
Питання: У разі якщо середня заробітна плата за жовтень, листопад та грудень 2025 року становила по 10 000 грн (тобто критерій не було дотримано протягом трьох місяців поспіль), але фактична перевірка у січні 2026 року не проводилася, чи має контролюючий орган право під час проведення фактичної перевірки, наприклад, у червні 2026 року анулювати ліцензію із січня 2026 року заднім числом. Чи вважатиметься період із січня 2026 року до дати проведення фактичної перевірки у такому випадку періодом здійснення реалізації підакцизних товарів без чинної ліцензії?
У разі припинення дії ліцензії за результатами перевірки податкового органу рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності приймається не раніше одинадцятого робочого дня за днем направлення суб'єкту господарювання акта такої перевірки (п. 2 ч. 4 ст. 46 Закону № 3817.
Рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності набирає чинності на другий робочий день за днем направлення відповідного рішення платнику податків (ч. 5 ст. 46 Закону № 3817).
Датою припинення дії ліцензії є день набрання чинності рішенням про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності (ч. 10 ст. 46 Закону № 3817).
Враховуючи викладене, у випадку проведення фактичної перевірки у червні 2026 року, у разі встановлення факту недотриманням суб'єктом господарювання визначених розмірів середньої щомісячної заробітної плати в цілому стосовно всіх працівників суб'єкта господарювання протягом трьох повних календарних місяців поспіль у період дії ліцензії за жовтень грудень 2025 року рішення про припинення дії ліцензії не може бути прийнято раніше одинадцятого робочого дня за днем направлення суб'єкту господарювання акта такої перевірки (п. 2 ч. 4 ст. 46 Закону № 3817).
При цьому період із січня 2026 року до дати припинення дії ліцензії (день набрання чинності рішенням про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності) не вважатиметься періодом здійснення реалізації підакцизних товарів суб'єктом господарювання без чинної ліцензії.
Коментарі: 0
| Залишити коментар
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що суб’єкти декларування – це фізичні особи, які подають декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон). Такі особи подають декларації щорічно до 01 квітня року.
Під час декларування декларанти зазначають доходи і членів сім’ї суб’єкта декларування.
Членами сім’ї суб’єкта декларування є (ст. 1 Закону, примітка до ст. 46 Закону):
1) особа, яка перебуває у шлюбі із суб’єктом декларування (чоловік / дружина) станом на останній день звітного періоду, – незалежно від спільного проживання із суб’єктом декларування упродовж звітного періоду;
2) діти суб’єкта декларування до досягнення ними повноліття, незалежно від їх спільного проживання із суб’єктом декларування упродовж звітного періоду;
3) будь-які особи, які станом на останній день звітного періоду (за умови спільного проживання із суб’єктом декларування впродовж 30 календарних днів, що передували останньому дню звітного періоду) або сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації:
- спільно проживали;
- були пов’язані спільним побутом;
- мали взаємні права та обов’язки із суб’єктом декларування (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживали із суб’єктом декларування, але не перебували у шлюбі.
Усі інші особи, за відсутності хоча б однієї із вказаних вище ознак, для цілей декларування не вважаються членами сім’ї суб’єкта декларування.
Наприклад, особи, які за відсутності вказаних ознак спільно орендують (використовують) житло, проживають в одній квартирі, кімнаті у гуртожитку, готелі тощо.
Отже, під час заповнення декларації важливо не помилитися з колом осіб, чиї активи декларанти зобов’язані вказати в документі.
Національним агентством з питань запобігання корупції за посиланням https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/iii-chleny-sim-yi-sub-yekta-deklaruvannya/ розміщено роз’яснення з актуальних питань, зокрема щодо близьких осіб декларанта.
Коментарі: 0
| Залишити коментар
Чи є обов’язок у учасника бойових дій, військовослужбовця у разі отримання благодійної допомоги від благодійника – фізичної особи, внесеного до реєстру волонтерів, подавати будь-яку звітність?
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу на таке.
У разі отримання благодійної допомоги платник податку на доходи фізичних осіб (податок) – учасник бойових дій, військовослужбовець (резервіст, військовозобов’язаний) від благодійника – фізичної особи, внесеного до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації (далі – Реєстр волонтерів) не зобов’язаний подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до Податкового кодексу України (Кодекс).
Разом з тим, якщо платник податку зобов’язаний подавати податкову декларацію відповідно до інших положень Кодексу, то в ній поряд з іншими доходами зазначаються доходи, передбачені пунктом 179.2 статті 179 Кодексу.
Нагадуємо, що обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував:
- доходи, у тому числі іноземні доходи, які згідно з Кодексом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- доходи виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу; доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до цього Кодексу не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок; доходи у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до розділу IV Кодексу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 Кодексу.
Довідково: пункт 179.2 статті 179 розділу IV Кодексу.
Коментарі: 0
| Залишити коментар
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що платники плати за землю мають право звірити дані, на підставі яких нараховується земельний податок або орендна плата за ділянки державної та комунальної власності.
Для цього слід звернутися до податкової за своїм місцем реєстрації або за місцем розташування земельної ділянки.
Це можна зробити:
- письмово;
- в електронній формі через Електронний кабінет (меню «Листування з ДПС»).
Що можна уточнити під час звірки:
- площу та кількість земельних ділянок та/або паїв, що перебувають у власності та/або користуванні;
- наявність права на пільгу;
- розмір ставки земельного податку;
- нараховану суму плати за землю.
Якщо виникли розбіжності між даними платника та інформацією, що міститься в податковій, платник може надати документи, які підтверджують його право власності або користування землею, а також право на пільгу.
На підставі документів ДПС протягом десяти робочих днів перераховує податок та надсилає (вручає) платнику нове податкове повідомлення-рішення з детальним розрахунком суми.
При цьому попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Якщо громадянин має у власності кілька земельних ділянок або земельних часток (паїв), він може звернутися для проведення звірки до податкової – за місцем своєї податкової реєстрації або за місцем розташування будь-якої із земельних ділянок.
Коментарі: 0
| Залишити коментар
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що Національна стратегія доходів до 2030 року (далі – НСД) визначає ключові напрями розвитку податкової системи з урахуванням євроінтеграційного курсу України, сучасних викликів та реальних потреб економіки.
ДПС продовжує системну трансформацію своєї діяльності відповідно до НСД.
Головною метою НСД є формування зрозумілих, прозорих та зручних правил для платників податків, водночас забезпечивши стабільні та прогнозовані надходження до державного бюджету. Для досягнення цієї мети ДПС вже впроваджує низку важливих змін.
Цифрова трансформація – один із пріоритетів: податкова служба розширює перелік електронних сервісів, спрощує онлайн-взаємодію з платниками. Це дозволяє економити час і ресурси суб’єктів господарювання, що робить податкові процедури доступнішими та зручнішими.
Для перевірок: оцінка реальних податкових ризиків – це суттєві зміни й підходи до податкового контролю. Такий ризик-орієнтований підхід дає змогу зосередити увагу на проблемних ділянках і мінімізувати втручання у діяльність сумлінних платників.
Впровадження комплаєнс-підходу, який передбачає підтримку відповідального бізнесу та стимулювання добровільного виконання податкових обов’язків – це також важливий елемент реформування податкової служби. У цьому процесі активно використовуються сучасні інструменти автоматичного аналізу даних, що робить перевірки більш точними, обґрунтованими та швидкими.
Зміни, запроваджені НСД, мають комплексний ефект.
Це спрощення ведення бізнесу в Україні, зменшення адміністративного тиску, підвищення рівня довіри до податкових органів. і, як результат – наближають українську податкову систему до європейських стандартів адміністрування.
Національна стратегія доходів до 2030 року – це не лише фінансовий орієнтир, а й основа довготривалого партнерства між державою, бізнесом і громадянами.
Детальніше про НСД – на вебпорталі ДПС України за посиланням: https://tax.gov.ua/diyalnist-/natsionalna-strategiya-dohodiv/
Коментарі: 0
| Залишити коментар
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Правовідносини у цій сфері регулюються Податковим кодексом України (далі – Кодекс), Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями) (далі – Закон № 265).
Встановлення норм щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.
Згідно з пунктом 2 статті 3 Закону № 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов’язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Звертаємо увагу, що обов’язок застосування реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) виникає при продажу товарів (робіт, послуг) не тільки під час здійснення розрахункових операцій, а за умови їх здійснення суб’єктами господарювання в ході ведення ними господарської діяльності. Таким чином, за умови здійснення розрахункових операцій суб’єкти господарювання зобов’язані реєструвати продажі товарів (робіт, послуг) за допомогою РРО/ПРРО, КОРО, РК з врахуванням спеціальних норм Закону № 265.
Форму та зміст розрахункового документа визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 (зі змінами), затвердженим в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350.
Закон України від 03 вересня 2015 року № 675-VIII «Про електрону комерцію» (зі змінами та доповненнями) (далі – Закон № 675) визначає організаційно-правові засади діяльності у сфері електронної комерції в Україні, встановлює порядок вчинення електронних правочинів із застосуванням інформаційно-комунікаційних систем та визначає права і обов’язки учасників відносин у сфері електронної комерції.
Так, підпунктом 14 пункту 1 статті 3 Закону № 675 встановлено, що реалізація товару дистанційним способом – укладення електронного договору на підставі ознайомлення покупця з описом товару, наданим продавцем у порядку, визначеному цим Законом, шляхом забезпечення доступу до каталогів, проспектів, буклетів, фотографій тощо з використанням інформаційно-комунікаційних систем, телевізійним, поштовим, радіозв’язком або в інший спосіб, що виключає можливість безпосереднього ознайомлення покупця з товаром або із зразками товару під час укладення такого договору.
Відповідно до абзацу другого пункту 1 статті 13 Закону № 675 розрахунки у сфері електронної комерції можуть здійснюватися з використанням платіжних інструментів, електронних грошей, шляхом переказу коштів або оплати готівкою з дотриманням вимог законодавства щодо оформлення готівкових та безготівкових розрахунків, а також в інший спосіб, передбачений законодавством України, що регулює надання платіжних послуг.
Разом з тим, Продавець (виконавець, постачальник), надавач платіжних послуг, оператор платіжної системи або інша особа, яка отримала плату за товар, роботу, послугу відповідно до умов електронного договору, повинні надати покупцеві (замовнику, споживачу) електронний документ, квитанцію, товарний чи касовий чек, квиток, талон або інший документ, що підтверджує факт отримання коштів, із зазначенням дати здійснення розрахунку (пункт 3 статті 13 Закону № 675).
Звертаємо увагу, що обов’язок застосовувати РРО / ПРРО на загальних засадах з 01.01.2022 не поширюється лише на фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку І групи.
Положення про порядок емісії та еквайрингу платіжних інструментів, затверджене постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 № 164 (зі змінами) (далі – Положення № 164), встановлює вимоги Національного банку до емісії/еквайрингу платіжних інструментів, що емітуються (уключаючи електронні платіжні засоби, передплачені платіжні інструменти), та здійснення розрахунків з їх використанням.
З огляду на вимоги Положення № 164 документ за операцією з використанням платіжних інструментів (квитанція платіжного терміналу) має надаватися за платіжними операціями з переказу коштів, що були ініційовані з використанням платіжних інструментів (електронних платіжних засобів – далі ЕПЗ) через платіжні термінали (віртуальні або фізичні).
Квитанція платіжного терміналу може бути в паперовій та/або електронній формі (пункт 156 розділу VIII Положення № 164).
Під час здійснення операцій з використанням ЕПЗ у сфері електронної комерції та системах дистанційного обслуговування дозволяється формування в електронній формі документа за операцією з використанням ЕПЗ за умови доставки його користувачу.
Водночас, згідно з роз’ясненням Національного банку України (лист від 28.11.2019 № 57-0007/62082) квитанція, отримана при здійсненні розрахунку за допомогою ЕПЗ, не є розрахунковим документом у розумінні Закону № 265 та не підтверджує факт продажу товару (отримання послуг), а лише підтверджує ініціювання переказу коштів з рахунку держателя ЕПЗ.
Зауважуємо, що у разі коли держатель платіжного інструменту (платіжної картки) ініціює через надавача платіжних послуг (як еквайра/надавача платіжних послуг, який уклав договір з еквайром) платіжну операцію на користь отримувачів (комунальних підприємств, торговців, фізичних осіб, поштового оператора тощо), надавач платіжних послуг не є ані платником, ані отримувачем за такою платіжною операцією. У такому разі платником (фактичним) є відповідний держатель платіжної картки, а отримувачем (фактичним) – відповідне комунальне підприємство, торговець, фізична особа, поштовий оператор тощо.
Враховуючи викладене, якщо споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар (роботи, послуги), і розрахунок було здійснено із застосуванням ЕПЗ за допомогою платіжних сервісів, такі операції здійснюються із обов’язковим застосуванням РРО саме продавцем товарів (робіт, послуг) та наданням споживачу розрахункового документу встановленої форми (фіскальний касовий чек з РРО/ПРРО).
Водночас, при визначенні відносин суб’єкта господарювання з отримувачем товару (роботи, послуги) в обов’язковому порядку слід визначати місце здійснення розрахунків. Тобто, якщо місце здійснення розрахунків визначити неможливо (наприклад: отримання споживачем комп’ютерних програм, електронних книжок, довідок, висновків, експертних оцінок тощо виключно в електронній формі), то у такому випадку застосування є необов’язковим. У інших випадках (тобто фізичне отримання споживачем товарів, послуг або приймання робіт) суб’єкт господарювання зобов’язаний застосовувати РРО на загальних підставах.
При цьому розрахунковий документ повинен бути сформований та надрукований не пізніше вручення товару (надання послуги, приймання роботи), а у випадку одночасного отримання оплати та передачі товарів, робіт, послуг покупцю – під час проведення розрахунків за них.
Просимо суб’єктів господарювання взяти зазначену інформацію до відома та використовувати при здійсненні господарської діяльності з метою недопущення порушень вимог чинного законодавства і уникнення непорозумінь з контролюючими органами під час проведення перевірок.
Коментарі: 0
| Залишити коментар
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
Пунктом 6 Державної дивідендної політики, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2024 року № 1369 «Деякі питання Політики державної власності» (далі – Дивідендна політика) передбачено, що вищий орган управління підприємства, товариства приймає рішення про виплату дивідендів (відрахування частини чистого прибутку) у розмірі не менше 75 відс. чистого прибутку підприємства (товариства з контрольною часткою держави) за відповідний звітний період.
Виплата дивідендів товариством з контрольною часткою держави здійснюється щороку з чистого прибутку за звітний рік та/або нерозподіленого прибутку, та/або резервного капіталу (п. 8 Дивідендної політики).
Відповідно до п. 13 Дивідендної політики у період дії правового режиму воєнного стану Кабінет Міністрів України за поданням відповідного суб’єкта управління може прийняти рішення про залишення в розпорядженні підприємства, товариства з контрольною часткою держави частину чистого прибутку, яка перевищує 30 відс. чистого прибутку, для відновлення майна, знищеного або пошкодженого внаслідок збройної агресії, за умови, що відповідне підприємство, товариство є оператором об’єкта критичної інфраструктури або суб’єктом оборонно-промислового комплексу, або належить до сфери управління Міністерства оборони України.
Отже, Кабінет Міністрів України (КМУ) може прийняти рішення щодо виплати окремим товариством дивідендів на державну частку до бюджету за зниженим нормативом відрахування за умови направлення вивільненої суми частини чистого прибутку на відновлення майна, знищеного або пошкодженого внаслідок збройної агресії.
Питання: Чи повинно товариство, у статутному капіталі якого 100 відс. акцій (часток) належать державі, яке набуло статус резидента Дефенс Сіті і на підставі поданої заяви отримало звільнення від оподаткування прибутку у 2026 році, але у 2027 році постраждало від ракетного обстрілу і КМУ було прийнято рішення про залишення в розпорядженні товариства 50 відс. чистого прибутку для відновлення майна знищеного внаслідок збройної агресії, оподатковувати 50 відс. чистого прибутку, що залишились у розпорядженні товариства для відновлення майна, і використані протягом 2027 року з цією метою?
Положеннями Податкового кодексу України не передбачено оподаткування вивільненої згідно з рішенням Уряду суми частини чистого прибутку, яка спрямовується на відновлення майна, знищеного або пошкодженого внаслідок збройної агресії.
Водночас, у разі не використання за призначенням вивільненої суми частини чистого прибутку відповідно до вимог Кабінету Міністрів України, товариство повинно відрахувати до держаного бюджету дивіденди на державну частку за відповідний звітний період у розмірі не менше 75 відсотків. (ЗІР - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=44059).
Коментарі: 0
| Залишити коментар
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
З 01 січня 2026 року введено в дію Закон № 4219, яким внесено зміни до порядку працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема до Закону № 875.
Так, відповідно до ст. 18 прим. 2 Закону № 875 платниками внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю (далі – внесок) є роботодавці, у яких середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу у календарному кварталі становить вісім і більше працівників та які в цьому кварталі не виконали обов’язок щодо нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, встановленого ст. 18 прим. 2 Закону № 875.
Не є платниками внеску:
- роботодавці, у яких середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу у календарному кварталі становить менше восьми працівників;
- роботодавці, у яких середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу у календарному кварталі становить вісім і більше працівників та які в цьому кварталі виконали обов’язок щодо нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, встановленого цією статтею;
- дипломатичні представництва та консульські установи іноземних держав.
Довідково:
- Закон № 4219 – Закон України від 15 січня 2025 року № 4219-IХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення права осіб з інвалідністю на працю» (далі – Закон № 4219);
- Закон № 875 – Закон України від 21 березня 1991 року № 875-XІІ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (зі змінами та доповненнями).
Коментарі: 0
| Залишити коментар
До загального фонду державного бюджету від платників Дніпропетровщини з вироблених товарів надійшло понад 22,4 млн грн акцизного податку
У січні 2026 року від платників Дніпропетровщини до загального фонду державного бюджету надійшло понад 22,4 млн грн акцизного податку з вироблених товарів.
Інформуємо, що відповідно до п. 4 Порядку зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та з ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2022 року № 1427 (далі – Порядок № 1427) ДПС двічі на рік визначає відповідно до п. 3 Порядку № 1427 частки для зарахування частини акцизного податку до бюджетів місцевого самоврядування (далі – частки) у розрізі бюджетів місцевого самоврядування з урахуванням актуального довідника місцевих бюджетів, оприлюднює такі частки на своєму офіційному сайті та надає їх Казначейству згідно із структурою та форматом даних, передбаченими відповідним протоколом обміну інформацією між ДПС та Казначейством, не пізніше 15 січня та 15 липня.
Інформація щодо часток для зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з виробленого в Україні та з ввезеного на митну територію України пального розміщена на вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Діяльність/Інформація щодо обсягу проданих через РРО підакцизних товарів у розрізі КАТОТТГ/Інформація щодо часток для зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з виробленого в Україні та з ввезеного на митну територію України пального.
Коментарі: 0
| Залишити коментар